KES AGENCY, AU PAIR AGENTURA
Learn and discover the world

HOTLINE

AU-PAIR

V průběhu několika let jsme nasbírali spoustu zkušeností praxí, někteří naši pracovníci přímo na vlastní kůži zkusili život au pair dokonce v několika zemích, a to se vším všudy, dokonce i s problémy, takže pocit empatie nám není cizí. Své klienty - dívky, chlapce a páry umisťujeme do rodin v různých lokalitách Anglie, Belgie, Dánska, Francie, Finska, Holandska, Itálie, Irska, Lucemburska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Ruska, Řecka, Španělska, Švédska, Velké Británie vč. přilehlých ostrovů. Jsme schopni vyhovět i specifickým požadavkům klientů na lokalitu. Nebráníme se ani novým teritoriím, připravujeme pobyty v Severní Americe.

Naším cílem jsou spokojení klienti, veškeré komunikace a předávání podkladů probíhají prostřednictvím internetu a telefonu, díky internetovému zpracování dat můžeme zaručit blesková umístění. Pro ty, kteří by rádi měli kompletní informace o au pair pobytech, jsou určeny další řádky.

Spousta z Vás už tato témata dokonale zná, pak doporučujeme přejít do sekce Nabídky rodin a Registrace.


Mám vyjet do zahraničí napřímo nebo přes agenturu?

Tuto otázku si pokládá asi většina z Vás. Jak ušetřit a přitom na to nedoplatit. Na internetu je přece spousta dostupných informací, tak proč utrácet za služby agentur, za co vlastně platíte? Internet nikdo nekontroluje, nikdo za nic nezodpovídá. U agentury za veškeré podklady ručí agentury. Vycestovat napřímo bez zázemí domovské agentury je ale velmi dobrodružné a s původním úmyslem ušetřit na zprostředkovatelských poplatcích AU PAIR (dále AP) vystřízliví záhy po nástupu do rodiny. PROČ? Rodiny "napřímo" Vám nevytvoří potřebné zázemí - pokud nemáte v ruce zahraniční kontrakt - neznáte svá práva - znáte jen své povinnosti. Česká agentura Vám dá smlouvu, seznámí Vás s Vašimi právy, připraví Vám zahraniční kontrakt, který rodina podepíše a tak souhlasí s podmínkami, které Vám agentura vyjedná.

Vyjet přes agenturu je ve finále méně stresů při problémech, ušetřené prostředky za prozatimní ubytování v cizině, či náklady na letenku při rychlé cestě domů. A věřte, že opravdu víme o čem je řeč!


Proč s KES AGENCY?

Spolupracujeme s prověřenými zahraničními agenturami již několik let. Naši partneři jsou členy mezinárodních asociací au pair agentur a jako takoví poskytují nejlepší klientský servis pro své zákazníky z řad rodin i au pair a dbají na dodržování mezinárodních zákonů.

Tato práce nás velmi baví, a to je vidět hlavně na našem osobitém přístupu ke každému klientovi po celou dobu pobytu. Zákaznický servis péče o klienta máte zaručen smluvně od prvního až do posledního dne Vašeho pobytu v zahraničí. Nemáme pracovníky, kteří mají 8hodinovou pracovní dobu. Jsme rodinná firma a jde nám hlavně o spokojenost klientů a dobrou reputaci. Telefonický kontakt ze zahraničí na naši agenturu je možný zdarma. Prostřednictvim on-line systémů nás můžete nakontaktovat vždy, když Vám bude ouvej. Kdykoliv nás budete potřebovat, nebo budete mít problémy - jsme tady pro Vás nejen radou, ale i podporou v nesnázích.


Proč AU PAIR POBYT, když je možné už v některých státech EU legálně pracovat?

Začleňujeme se do Evropy a každý z nás si uvědomuje, že znalost jazyků je dneska požadována zaměstnavateli na každou lepší pozici. Dokonale se jazyk nenaučíte ve společnosti krajanů, kteří jsou kolem Vás všude, pokud se rozhodnete vykonávat pomocné práce v zahraničí. Unaveni po práci máte málo energie na intenzivní studium.

Au pair pobyt není ztracený čas, jak o tom uvažují ti, co hned chtějí vydělávat větší peníze. Peníze už budete vydělávat celý život, ale vzdělání Vám nikdy nikdo nevezme.


AU PAIR - pozice, poslání a povinnosti

Au pair musí být silná osobnost, připravena na život v zahraničí - je vyžadována adaptabilita, pracovitost, samostatnost, smysl pro humor. Au pair studuje jazyk vybrané země, je Vám poskytnuta zdarma strava a ubytování, recipročně za výpomoc v rodině a hlídání dětí dle potřeby rodiny.

Požadavky na au pair

 • Svobodný stav, trestní bezúhonnost, věk 18-30 let (odlišnosti dle jednotlivých států a pozic, uplatnění i pro ženy do 45 let)
 • Komunikativní znalost jazyka uvedené země nebo angličtiny a ochota studovat jazyk příslušné země

Podmínky pro au pair

 • Vlastní pokoj, ubytování zdarma
 • Strava 3x denně zdarma
 • Dohodnutá pracovní doba 25-30 hodin týdně
 • Dohodnuté kapesné
 • Dohodnutá doba pro návštěvu školy

Povinnosti au pair

 • Liší se výší pracovního úvazku a přidělené pozici
 • Lehké domácí práce - pravidelný základní úklid, praní, žehlení
 • Péče o děti - hlídání, příprava jídla, doprovod dětí do školky/školy a zpět, domácí úkoly, zábava.
 • JE NEPŘÍPUSTNÉ PONECHAT DĚTI DO 14-TI LET BEZ DOZORU, JAKO JE NEPŘÍPUSTNÉ DĚTI FYZICKY ČI PSYCHICKY TÝRAT.
 • Očekává se flexibilita při plnění povinností, pracovní doba může být rozdělena během pracovního dne. Mezi Vaše povinnosti platí informovat rodinu o Vašem pohybu mimo domov.

Jak postupovat při výběru země?

Důležité je zvážit své priority a podle toho vybírat cíl Vašeho příštího pobytu. Pokud máte dilema s výběrem země, rádi Vám pomůžeme ujasnit, co lze od pobytu očekávat:

 1. Chci vyjet - poznat cizí zemi, kulturu, lidi, hlavně cestovat
 2. Jde mi v první řadě o intenzivní studium cizího jazyka
 3. Potřebuji si vylepšit finanční situaci
 4. Bude mi mentalita lidí vybrané země vyhovovat
 5. Můžu být blízko svých přátel
 6. Chci se lépe připravit na studium na vysoké škole

Jaké podklady potřebujete k vyřízení?

V sekci ZEMĚ POBYTU se lze seznámit i s pravidly pobytu v uvedené zemi, jednotlivé státy mají drobné odlišnosti ve vyřizování. Podklady pro vyřízení naleznete v sekci REGISTRACE.


Pojištění

Pokud je pobyt delší než 6 měsíců, doporučujeme odhlásit se z pojištění v ČR. V některých státech pojištění hradí rodiny. Doporučujeme cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy, úraz a odpovědnost za škody - ztrátu zavazadel atd. Před odjezdem navštivte stomatologa, alergologa a očního lékaře, tyto služby nejsou v zahraničí zrovna levné.


Cesta

Rezervace jízdenky/letenky bude provedena dle pokynu agentury a zaplacena až v době, kdy máte v ruce kontrakt. Do většiny zemí si AP hradí cestu sami, výjimku tvoří rodiny z Holandska, Lucemburska a Belgie.


Příjezd do rodiny

Rodina Vás vyzvedne na agenturou předem dohodnutém místě. Po příjezdu předejte dětem drobné dárečky a přátelské posezení s rodinou využijte ke vstupnímu pohovoru. Zde se dozvíte domácí pravidla rodiny, její očekávání na plnění Vašich povinností a budete mít příležitost si vyjasnit i Vaše podmínky pobytu v rodině, dodržování pracovní doby, informace o výchově dětí, jak je motivovat, co zakazovat, jak minimalizovat zlobení, výplatní termín, návštěva školy, používání telefonu a internetu pro osobní účely, návštěvy kamarádů atd. Je dobré si ujasnit vše při nástupu, abyste předešli pozdějším nedorozuměním!


Studium

Máte právo na návštěvu školy jednou týdně, mnoho rodin souhlasí s návštěvou i 2x až 3x týdně, vše záleží na dohodě a samozřejmě přidělené pozici. Základní informace Vám o školách poskytneme před Vaším odjezdem. Je dobré si možnosti studia na místě nejprve zmapovat, získat informace od zahraniční agentury a pak se rozhodnout. Na mnohých VŠ je možnost pro občany EU studovat zdarma nebo za menší poplatky Školné je nevratné. Kurzy jsou 1-3x týdně, podle toho do které úrovně pokročilosti budete přijati. Tu prokáže Váš rozřaďovací test.


Internet

Většina rodin má internet doma, je nutné dohodnout s rodinou pravidla používání. V každém případě musíte respektovat pracovní dobu. Pokud nebude k dispozici doma, je internet ve školách a knihovnách zdarma nebo za velmi malé poplatky.


Problémy při pobytu

Bezproblémové umístění je samozřejmě snahou každé agentury, může se však stát, že si AU PAIR s rodinou prostě "nesednou". Musíte brát v úvahu i jinou mentalitu lidí. Proto když Vás něco trápí, VŽDY konzultujte záležitost nejprve s námi. Problémy mají také AP, kteří jsou kuřáci (nikdy nesmíte kouřit před dětmi, pokud Vás o to rodina požádá). Piercing, tetování, dredy jsou ve většině rodin zcela nepřípustné.


Pracovní pozice

Dle kvalifikace a úrovně jazyka je možné vyjednat lepší pozici a mzdové ohodnocení au pair plus - pracuje 35-40 hodin týdně za mzdu 70-80 liber týdně. Informace k dalším pozicím mothers help, nanny získáte v další sekci tomu zřízené. Vyšší pozice jsou přiřazovány absolventkám/absolventům vysokých škol, absolventkám škol s pedagogickým a zdravotním zaměřením a AP, které mohou dokladovat prokazatelné reference od rodin ze zahraničí nebo velmi dobrou úroveň jazyka.


Mzdové ohodnocení

Dle pracovního úvazku 55 - 100+ liber, více dle individuálních nabídek. Mzdové záležitosti Vám vyjedná agentura před odjezdem. Nikdy se nepouštějte do mzdového vyjednávání sami, v některých státech je to neslušné, protože AP nejsou výdělečnými, ale studijně-kulturními pobyty.


Termín nástupu a délka pobytu

Termín a doba nástupu závisí na Vaší potřebě. Pro nás není problém Vám zařídit pobyt s možným nástupem IHNED. Délka pobytu 6-12 měsíců, vyjímečně kratší, po dobu prázdnin na 2-4 měsíce.

Samozřejmě je v zájmu rodiny nestresovat děti častými změnami a zaměstnávat AP na delší dobu.


Pobyty pro chlapce a pro páry

V nabídce máme pobyty pro chlapce i páry na dobu 6-12 měsíců. Umístění chlapců je rychlé, zdlouhavější je pro páry v jedné rodině, ale i tyto nabidky se nám daří zajistit. Z praktického hlediska doporučujeme párům pobyty ve dvou rodinách poblíž, protože samozřejmě pokud mezi sebou mluví česky, není pokrok jazyka takový, jak by si představovali, ale samozřejmě záleží na Vašem rozhodnutí. Kalkulace pro chlapce a páry je odlišná než u dívek, poplatky jsou zde určeny jako provize na základě vyjednaného mzdového ohodnocení a jsou uvedeny v budoucí smlouvě.


Letní pobyty

Zprostředkováváme au pair pobyty na léto převážně pro dívky, bohužel ze stran rodin není takový zájem o chlapce a páry. Závazné příhlášky přijímáme do konce března, ostatní v rámci last minute akcí zahraničních agentur.


Telefonování

Doporučujeme vlastní telefon nebo používání karet. Karty si pořiďte ihned po příjezdu do ciziny, mnoho distributorů dává množstevní slevy. V některých státech rodiny poskytují AP telefon s pevným kreditem. Máte-li možnost, využívejte volání přes internet zdarma.


Soukromí rodiny, přátelé

Respektujte soukromí rodiny hlavně o víkendech. Nenavazujte kontakty s neznámými lidmi, nezvěte do domu nikoho bez předchozího souhlasu rodiny. Rovněž nedávejte nikomu telefonní číslo rodiny bez jejich vědomí. Jen tak dosáhnete toho, že i rodina bude respektovat soukromí Vaše.

O tom, jak rodina přistupuje k toleranci Vašich přátel v domě, budete včas informováni, poněvadž tento bod máme zapracován do zahraničního kontraktu.


Používání auta, telefonu, kola, různé benefity

Vám vyjedná agentura a budete včas informováni.


Chci navštívit více zemí

I to je možné prostřednictvím APP. Doporučujeme zvážit jazykové schopnosti a podle toho si volit pořadí plánovaných pobytů Určitě je nejlepší nejprve absolvovat pobyt v UK kvůli vylepšení Vaší angličtiny.


Kultura, cestování, poslední pokyny na cestu

Není nezbytně nutné, abyste v zahraničí upustili od svých návyků jak trávit volný čas. Rodina Vám pomůže zajistit diskontní karty na návštěvu sportovních klubů. Velmi užitečná Vám bude na cestu kniha - přehledný a vyčerpávájící průvodce zemí. Stačí si jen vybrat požadovanou zemi a objednat přes internet. Společníky pro cestovatele vydalo nakladatelství IKAR. Jsou sice dražší, ale stojí za to - najdete tady nejen rady na cestu, zeměpisné průvodce, kulturní informace, historická data, ale i rady jaké společenské události kdy navštívit, jak levně nakoupit atd. A hlavně kdekoliv a kdykoliv ji můžete mít s sebou!

Takže nezapomeňte si vyřídit studentskou kartu mládeže spolu s brožurkou, v jaké zemi jaké slevy můžete požadovat. Kapesné na cestu v hodnotě nejméně 4000 Kč, případně na kurz jazyka.


A HURÁ DO SVĚTA !!!

Aktuální rodiny


Europass
Šablony CV dle normy EU

Instruktážní video


Skype
Poslat e-mail pro info@kesagency.com


(c)2001-2016 KAZA computers