KES AGENCY, AU PAIR AGENTURA
Learn and discover the world

HOTLINE

Velká Británie

Vlajka Vlajka
Počet obyvatel 60,5 milionu
Rozloha 130,395 km2
LONDON hl. m. 8 milionů
Birmingham 990 000
Glasgow 610 000
Liverpool 470 000
Leeds 460 000
Měna libra, gbp
Tel. předvolba +44
Anglie, Wales, Skotsko, Britské ostrovy

Británie je multikulturní země a je zde silné etnické zastoupení Angličané, Indové, Asiaté, Afričani aj. Je dobré zvážit výběr rodiny ze svého pohledu , která etnická skupina je pro mě zajímavá.

Au pair pobyty v UK zprostředkováváme dle přání do různých lokalit. Středem zájmu je oblast Great London, South East, South West, East, West Midlands. Velmi oblíbené z řad našich au pair jsou oblasti Londýn a okolí, Reading, Oxford, Cambridge a oblasti pobřeží. Au pair pobyty jsou ve Velké Británii velmi často preferované z důvodu studia angličtiny, ale také proto, že umisťování hlavně v Anglii je nejrychlejší, není problém odcestovat během pár dní. S dobrou angličtinou a referencemi z au pair pobytu je je možnost umístit i na pozice mothers help, housekeeper, nanny.


Věk
18-27 let u dívek, u chlapců 20-27 let (při velmi dobré znalosti AJ a zkušenostech s dětmi 19 let). U párů je věková hranice 20-27 let. Věková hranice u jiných pozic se posouvá u žen do 45 let.
Jazykové požadavky, vzdělání
Komunikativní znalost jazyka, jsou akceptovány i dívky se základní znalostí AJ.
SŠ nebo učební obor.
Délka pobytů
2-24 měsíců, doporučujeme 4-12 měsíců, letní pobyty nejméně na 10 týdnů
Ubytování, strava
Zdarma u rodiny, AP musí mít vlastní pokoj
Cesta
Hradíte si sami, rezervaci Vám provede agentura. Rovněž Vám projedná možnost dopravy na území UK na účet rodiny.
Příjem přihlášek, možnost odjezdu
Během celého roku. Odjezd je možný ihned nebo dle Vašeho přání. Nejsme příznivci zdlouhavého vyřizování a protahování.
Školné
Na státních školách je možno studovat zdarma. Poplatky jsou různé - dle úrovně školy a lokality 180-300 liber za 3 měsíční kurz. Složení certifikátu stojí 90 liber. Mnoho rodin v případě spokojenosti s AP přispívá na kurz jazyka, tyto benefity Vám projedná agentura.
Kapesné
AP 50-60 liber za 23-30 hodin, AU PAIR PLUS 65-80 liber za 35-40 hodin
Náklady
Registrační poplatek 500 Kč, v případě že nemůžete odcestovat platí Vám po dobu jednoho roku. Kopii o úhradě přiložíte k Vaším podkladům. Zprostředkovatelský poplatek je splatný až po přidělení do rodiny, kalkulace je provedena na základě výše vyjadnaného platu, adekvátní přidělené pozici. Při základní au pair pozici činí zprostředkovatelský poplatek 1 100 Kč pro dívky, pro chlapce a páry je individuální dle pozice - viz budoucí smlouva...
Pojištění
Podle vlastního zvážení, můžete využít výhod plynoucí z uzavřené mezinárodní smlouvy mezi ČR A UK a ve své pojišťovně si vyžádat formulář E 111, na jehož podkladě máte platné pojištění. VE státech EU Vám pojišťovna, ve které jste v ČR pojistění uhradí náklady na léčbu do takový výše jakou by Vám uhradila v ČR.
Vycestování
Víza do UK už nepotřebujete, platí platný pas (I zelený občanský průkaz, ale doporučujeme používat raději pas, protože OP není v UK ve známosti úředníků , takže je lépe předejít pozdějšímu problému). Nezapomeňte vzít s sebou podklady, kterými Vás vybaví naše agentura.

Odkazy

Aktuální rodiny


Europass
Šablony CV dle normy EU

Instruktážní video


Skype
Poslat e-mail pro info@kesagency.com


(c)2001-2016 KAZA computers